ТОВ "ВТП ІФТ" - Найпоширеніші запитання
 

Найпоширеніші запитання

  • Пластмаса, а іншими словами пластична маса, на сьогоднішній день є незамінним матеріалом не тільки в виробництві промислових, медичних та будівельних комплектуючих, але і товарів повсякденного вжитку.

    Технологічний процес виготовлення виробів шляхом впорскування розплаву полімеру під тиском в прес-форму з наступним його охолодженням. Термін "лиття під тиском" відображає особливість процеса формування, коли для компенсації об'ємної та лінійної усадки використовується значний тиск при заповнені і охолоджені формуючої порожнини розплавом полімеру (литтєвої форми або прес-форми).

  • Виготовлення деталей методом лиття під тиском потребує розробки конструкторської документації та виготовлення прес-форми (від 3000 у.о. та від 2 місяців часу), пошук матеріалу та його подальшу підготовку, а вже потім виготовлення самих виробів. Тобто процес має практичний економічний ефект при виготовленні средніх та великий партій виробів, коли вартість оснастки розподіляється на велику кількість виробів. Якшо ж вам конче потрібно виготовити 10-100 виробів, для виробництва яких знадобиться все вище згадане і ви готові до в рази більшої вартості виробу, тоді ми зможемо їх зробити. Але для поштучного виробництва більше підходить метод 3д друку, а не ТПА з комплектом прес-форм.

  • Виготовлення прес-форми(оснастки) – процес, що складається з 3 етапів: 1. Розробка конструкторської документації (3Д модель + креслення). 2. Виготовлення прес-форми. 3. Випробування та доводка перед запуском у виробництво виробів . Розробкою КД займаються досвідчені конструктори. Средня вартість комплекту конструкторської документації становить від 300 до 1000 у.о. в залежності від технічного завдання.

    Вартість прес-форми в значній мірі залежить від кількості місць (виробів що відливаються в одній відливці, від методу самого лиття (вертикальна литтєва машина, або ТПА), габаритних розмірів прес-форми, способа заповнення форми (гарячеканальна ливникова система, туннельні ливники, точкові живильники), складність конструкції відливаємих виробів (наявність клинових знаків, редукторна система виштовхування, гідравлічні або електричні приводи, лиття з арматурою і т. ін.). Вартість прес-форми може складати від 3000 до 50000 у.о. і термін виготовлення від 2 місяців до 1 року в залежності від вищевказаних факторів. При виготовленні оснастки використовуються високолеговані інструментальні сталі, які проходять спеціальну термічну і механічну обробку, що в значно впливає на високу вартість, але і забезпечує високу надійність і довговічність прес-форми.

  • У випадку, коли у замовника є оснастка (прес-форма) і потреба у виготовленні виробів, ми проводимо відповідний розрахунок вартості. Основними данними для розрахунку є: реальна продуктивність прес-форми (довжина циклу заливки), вага готового виробу, вартість пластику, вартість матеріалів для упаковки, особливості роботи прес-форми (автоматичний, напівавтоматичний, ручний – режим роботи). Вартість матеріалу залежить від постачальників. Средня орієнтовна вартість 1 зміни работи на ТПА складає 200 у.о.

  • Виробництво готових виробів займає деякий час: пошук і купівля сировини, підготовка виробництва (установка прес-форми на ТПА, налагоджування ТПА, сушка матеріалу (за необхідності), саме виготовлення виробів і їх упаковка. В нашій номенклатурі більше 350 найменувань виробів. Виготовляти усі і складати їх на своєму складі нема сенсу, так як потреба у різних виробах різна і нерегулярна, а враховуючи нестабільну економічну ситуацію ми не можемо дозволити собі заморожувати активи. Тому при розміщені замовлення варто враховувати і обговорювати строки виготовлення продукції, приймаючи до уваги наведені фактори.

  • При литті на термопластавтоматах (ТПА) розплавленний пластик змішується в шнеці ТПА з фарбником потрібного кольору і в розплавленому вигляді заповнює під тиском прес-форму, де охолоджується і формує деталь потрібної конфігурації. Для виготовлення деталі іншого кольору необхідно вичистити весь шнек від попереднього матеріалу і додати у новий матеріал необхідний фарбник. Одночасно можливо заливати тільки один тип матеріалу і тільки одного кольору.

  • Після виготовлення прес-форми можливі тільки дуже незначні коректування. Зазвичай для внесення змін в конструкцію, потрібно повністю переробляти формуючі елементи і поверхні прес-форми. Перед виготовленням прес-форми замовник підтверджує конструкцію і конфігурацію деталі. У випадку якщо отримана деталь відповідає затвердженому технічному завданню замовника – роботи по внесенню змін в конструкцію або необхідні доробки оплачуються додатково, незалежно від затвердженної раніше вартості виготовлення прес-форми.

  • Термін служби прес-форми залежить від технічного завдання замовника. Має сенс використання високоякісних легованих інструментальних сталей у випадку, коли прес-форма повинна працювати довго і зберігати розміри і точність відливок на протязі всього терміну служби. В іншому випадку можливо використовувати і конструкційні сталі, знехтувати навіть термообробкою формуючих елементів оснастки – якщо деталі не вимагають високої точності виготовлення і виробляються мілкими партіями раз на півроку. Останній варіант являеться "бюджетним" так як вартість матеріалу оснастки і робіт по її виготовленню значно нижече, але варто враховувати, що такі прес-форми, зазвичай, «разові» і мають дуже обмежений термін служби і практично не ремонтопригодні, що у випадку поломок може створити ряд проблем включно з виготовленням новоії прес-форми.

  • Ми завжди готові виконати Ваше замовлення, якщо прес-форма належить нашому підприємству. Але якщо продукція яка Вам потрібна виготовляється на прес-формах іншого замовника, ми можемо виконати виготовлення тільки після погодження з власником прес-форми. Оснастка являється власністю свого власника. Вона має неповторну оригінальну конфігурацію, що робить виріб унікальним і згідно з авторським правом не може бути використана іншими замовниками без дозволу власника. Велика кількість прес-форм, що знаходяться у нас на зберіганні, надійно законсервовані до наступного замовлення свого власника. Приватна власність наших замовників є недоторканною без їх відома.

  • Так, наш інструментальний цех має в своему станочному парку: 3 токарних, 4 фрезерних (один з яких ЧПУ), 2 плоскошліфувальних (профільна шліфовка), 2 круглошліфувальних, координатно-розточний та електроерозійний вертстат + багато допоміжного обладнання, що в сукупності з досівдченими слесарями дозволяє виконувати найрізноманітніші роботи з металообробки. Средня вартість нормо-години з металообробки в нашому цеху складає приблизно 12-15 у.о./година.

Якщо Ви не знайшли відповідь на своє запитання, всю необхідну інформацію можна отримати, зв'язавшись з нами буль-яким зручним для Вас способом.